Hoppa till sidans innehåll

Resultat allsvenskan 22 april 2012


 

Mälaröarnas RK 2012-04-22
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-04-23 kl. 16:44
Klass 2. - Dressyr Lätt B:0
Klass 1. - Dressyr Lätt B:1 Lag

 

Klass 2. - Dressyr Lätt B:0
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Mariethe Ehnlund
Tävlingsledare: Eva Wirén
Domare C: Mariethe Ehnlund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Frida Olofsson Coeur de Cartier   240 240 75,000
  Kärsgatans RS Kostolany - Herbstglanz 1  
2 Johanna Hallerstedt Sasja   214 214 66,875
  Djursholms RK Concorde - Beaujolais 2  
3 Pia Thour Cardolino   213 213 66,563
  Järfälla RF Cardino - Rocco 3  
4 Pia Lundman VIP   213 213 66,563
  Djursholms RK Onze Fons - Wisconsin 3  
 
5 Nicole Magaliff Zinnia   210 210 65,625
  Siggesta R Zephyr (SWB) - Hill´s Double xx 5  
6 Heidi Sippel Piledals Milou   205 205 64,063
  Siggesta R Pomme Royal - Urbino 6  
7 Hanna Jansson Chimaira   200 200 62,500
  Mälaröarnas RK Marwin - Hubertus 7  
8 Alexandra Magnusson Melron   194 194 60,625
  Djursholms RK Bayron - Steves Friend 8  
9 Hanna Jansson Lavida Petite   193 193 60,313
  Mälaröarnas RK Latouro N - Goldklang 9  
10 Cassandra Appelgren Cherdil   189 189 59,063
  Siggesta R Grojdon 10  
11 Rebecca Kaiser Wellness   185 185 57,813
  Vallentuna RK Weltruhm - Aarking xx 11  
12 Veronica Gundler Byrnesgrove Tower Song   183 183 57,188
  Ekeby Ridsällskap Carrick Diamond Lad - Ballinvella xx 12  
13 Emilie Goldensohn Faith   181 181 56,563
  Mälaröarnas RK Larbei - Fanfaar II 13  
14 Elina Raeder Hilla   176 176 55,000
  Siggesta R Zephyr - Hill's Double xx 14  
15 Carin Tellström Dandy   162 162 50,625
  Mälaröarnas RK D-Day - Windwurf 15  
 

 

Klass 1. - Dressyr Lätt B:1 Lag
36 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Överdomare: Mariethe Ehnlund
Tävlingsledare: Eva Wirén
Domare C: Lena Järvtass
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Ida Bröms Collin   206 206 71,034
  Waxholms FRK (1) Claudio´s Son - Landlord 1  
2 Johanna Hallerstedt Sasja   205 205 70,690
  Djursholms RK (1) Concorde - Beaujolais 2  
3 Linda Öhrn Lernström Scheherazade   204 204 70,345
  Waxholms FRK (1) Destino II - Camborio XIII 3  
4 Pia Thour Cardolino   204 204 70,345
  Järfälla RF (1) Cardino - Rocco 3  
5 Emma Landheimer Solo   203 203 70,000
  Waxholms FRK (2) Strauss - Chapman 5  
6 Nicole Magaliff Zinnia   201 201 69,310
  Siggesta R (1) Zephyr (SWB) - Hill´s Double xx 6  
7 Heidi Sippel Piledals Milou   199 199 68,621
  Siggesta R (1) Pomme Royal - Urbino 7  
7 Emelie Tisäter Don Fredrico   199 199 68,621
  Ekeby Ridsällskap (1) Utrerano - Indiscreto III 7  
9 Åsa Lindblom Matella   197 197 67,931
  Värmdö Ridklubb (1) Matterhorn - Corland 9  
 
10 Malin Gustafsson Gundra   194 194 66,897
  Stora Wäsby FRK (1) Groks - Dango 10  
10 Jessica Camerus Åstratorps Mentor   194 194 66,897
  Djurgårdens RK (1) Gentleman - Xandino 10  
10 Anna Ekbjörn Erbricot   194 194 66,897
  Mälaröarnas RK (1) Baryshnikov - Indus 10  
13 Hanna Jansson Chimaira   193 193 66,552
  Mälaröarnas RK (1) Marwin - Hubertus 13  
13 Maria Winther Harli   193 193 66,552
  Mälaröarnas RK (1) Hornet - Gimalai xx 13  
15 Alexandra Magnusson Melron   192 192 66,207
  Djursholms RK (1) Bayron - Steves Friend 15  
15 Elin Tillnert Prisma   192 192 66,207
  Väsby Ridklubb (1) Ravell - Dragon 15  
17 Linn Junered Tristan   191 191 65,862
  Vallentuna RK (1) Optimist - Coupon 17  
17 Pernilla Qvist Dorina   191 191 65,862
  Vallentuna RK (1)   17  
19 Gunnel Hellström La Vendel   190 190 65,517
  Siggesta R (1) Quite Easy - Furioso III 19  
20 Carina Boman Dancer in the dark   189 189 65,172
  Järfälla RF (1) Danzas - Napoleon 20  
20 Elin Lavén Simlpy Red   189 189 65,172
  Väsby Ridklubb (1) Nactus - Que xx 20  
22 Maria Sunnman Kanel (F.1)   187 187 64,483
  Waxholms FRK (1) Don Primero - Gauguin de Lully 22  
22 Kristina Swärd John   187 187 64,483
  Ekeby Ridsällskap (1) Okänd - Okänd 22  
24 Pia Lundman VIP   183 183 63,103
  Djursholms RK (1) Onze Fons - Wisconsin 24  
25 Amanda Pellnäs Ginka Yngve   182 182 62,759
  Väsby Ridklubb (1) Okänd - Okänd 25  
25 Sofia Skjernov Tinus af Casmaslund   182 182 62,759
  Värmdö Ridklubb (1) Tiberias - Urkatz 25  
27 Angelica Eriksson Loto   180 180 62,069
  Järfälla RF (1) Landgold - Gepatits 27  
28 Inger Porsch Hällström Shakeitlikeilikeit   179 179 61,724
  Waxholms FRK (2) Theatrician (USA) - Forli (ARG) 28  
29 Cecilia Bjelke Claude Monet van d´Bay   178 178 61,379
  Stora Wäsby FRK (1) Cagliostro - Pluspunkt 29  
30 Veronica Gundler Byrnesgrove Tower Song   177 177 61,034
  Ekeby Ridsällskap (1) Carrick Diamond Lad - Ballinvella xx 30  
31 Ewa Kalén McKee   176 176 60,690
  Stora Wäsby FRK (1) Markant - Sander af Hvarre 31  
32 Rebecca Kaiser Wellness   175 175 60,345
  Vallentuna RK (1) Weltruhm - Aarking xx 32  
33 Elin Lindman Varians   169 169 58,276
  Waxholms FRK (2) Vivaldi - Ceylon 33  
34 Emma Ljungqvist Tokaj   163 163 56,207
  Värmdö Ridklubb (1) Dantes - Tazar 34  
35 Hedvig Aaro Fantasy   162 162 55,862
  Djurgårdens RK (1) Falleur - Lambert 35  
 

 

Klass 1. - Dressyr Lätt B:1 Lag
12 startande lag
Domare C: Lena Järvtass
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1 Waxholms FRK Lag 1 68,621
    Carolina Wennström
 
      Ida Bröms Collin 71,034  
      Linda Öhrn Lernström Scheherazade 70,345  
      Maria Sunnman Kanel (F.1) 64,483  
2 Siggesta R Lag 1 67,816
    Nicole Magaliff
 
      Nicole Magaliff Zinnia 69,310  
      Heidi Sippel Piledals Milou 68,621  
      Gunnel Hellström La Vendel 65,517  
3 Mälaröarnas RK Lag 1 66,667
    Anna Ekbjörn
 
      Anna Ekbjörn Erbricot 66,897  
      Hanna Jansson Chimaira 66,552  
      Maria Winther Harli 66,552  
4 Djursholms RK Lag 1 66,667
    Hermine Pagmar Hansso
 
      Johanna Hallerstedt Sasja 70,690  
      Alexandra Magnusson Melron 66,207  
      Pia Lundman VIP 63,103  
5 Järfälla RF Lag 1 66,276
    Magnus Karlberg
 
      Pia Thour Cardolino 70,345  
      Carina Boman Dancer in the dark 65,172  
      Angelica Eriksson Loto 62,069  
6 Väsby Ridklubb Lag 1 65,131
    Elin Tillnert
 
      Elin Tillnert Prisma 66,207  
      Elin Lavén Simlpy Red 65,172  
      Amanda Pellnäs Ginka Yngve 62,759  
7 Ekeby Ridsällskap Lag 1 65,120
    Kristina Swärd
 
      Emelie Tisäter Don Fredrico 68,621  
      Kristina Swärd John 64,483  
      Veronica Gundler Byrnesgrove Tower Song 61,034  
8 Vallentuna RK Lag 1 64,462
    Charlotte Sunnberg
 
      Linn Junered Tristan 65,862  
      Pernilla Qvist Dorina 65,862  
      Rebecca Kaiser Wellness 60,345  
9 Waxholms FRK Lag 2 63,722
    Carolina Wennström
 
      Emma Landheimer Solo 70,000  
      Inger Porsch Hällström Shakeitlikeilikeit 61,724  
      Elin Lindman Varians 58,276  
10 Stora Wäsby FRK Lag 1 63,435
    Ann Ahrenbring
 
      Malin Gustafsson Gundra 66,897  
      Cecilia Bjelke Claude Monet van d´Bay 61,379  
      Ewa Kalén McKee 60,690  
11 Värmdö Ridklubb Lag 1 62,674
    Marianne Jillheden
 
      Åsa Lindblom Matella 67,931  
      Sofia Skjernov Tinus af Casmaslund 62,759  
      Emma Ljungqvist Tokaj 56,207  
12 Djurgårdens RK Lag 1 61,380
    Annis Lange
 
      Jessica Camerus Åstratorps Mentor 66,897  
      Hedvig Aaro Fantasy 55,862  
      Christine Roos Zenit 2    
 
Uppdaterad: 09 NOV 2014 19:38
Skribent: Birgitta Almgren

 

 _____________________________

    MÄRK's sponsorer

Logga Alverbäcks

Mälarö Färg & Tapet

 

 

   Logga Färingsö trä

Postadress:
Mälaröarnas RK - Ridsport
c/o Ekerö Ridskola, Ekebyhov
17834 Ekerö

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info